Články pro štítek python3

Context manager (kontextový manažer) pomáhá soustředit se na konkrétní úlohu nad blokem kódu a neřešit vedlejší, ale přesto důležité operace, jako je alokace nebo uvolnění zdrojů.
Přepínání vláken je čistě v režii interpretu. Python 3 přepíná vlákna automaticky po intervalu 5 ms (hodnota sys.getswitchinterval) nehledě na to, co se ve vláknu děje a jestli je to potřeba. Přepínání kontextu samozřejmě zabere nějaký čas a navíc nedokážeme zajistit, při které konkrétní instrukci k přepnutí dojde. Bylo by proto ideální přepínat úlohy pouze ve chvíli, kdy je to potřeba. Tady se dostáváme k pojmu coroutines. 
Processes, threads, parallelism, concurrency Cílem každé aplikace je pracovat co nejrychleji a využít přidělené prostředky, jako je procesor a paměť, co nejoptimálněji.
Jedna věc, která usnadňuje vývojáři život, je možnost využití už existujícího kódu, který napsal někdo před ním. Kódu, který je udržovaný, otestovaný, použitý na různých projektech a tím pádem má vychytané i mouchy, na které by si jinak každý musel přijít sám.
Podobně jako v dalších programovacích jazycích, i v Pythonu se dají vytvářet dynamické webové stránky. V tomto článku najdete krátký úvod do technologií, možnou cestu a vysvětlení pojmů, se kterými se po své cestě budoucího vývojáře webových stránek můžete potkat.